Poezijski Pictionary

Kako izgleda pomalo drugačija interpretacija Baudelaireove zbirke pjesama „Cvjetovi zla“?

Odgovor na spomenuto pitanje ponudili su učenici 3. b razreda. Naime, učenici su u suradnji s profesoricom hrvatskoga jezika Mateom Stanić te knjižničarkom Kristinom Andlar ilustrirali prethodno zadane pjesme iz spomenute zbirke. Ilustracija pjesme prema vlastitome izboru obuhvaćala je njihove prvotne asocijacije ili druge tematske elemente. Nakon ilustracije uslijedilo je međusobno pogađanje pojedinih naslova pjesama – tzv. poezijski Pictionary. Učenici su bilo izrazito kreativni, a pogađanje je bilo sve, samo ne lagano. Definitivni su favoriti učenika pjesme „Ljepota“, „Strvina“ i „Egzotični miris“. Veselimo se daljnjim radionicama sličnih sadržaja koje će učenike privući da pruže priliku potpuno drugačijim, ali uvijek genijalnim pjesnicima.

objavio: Kristina Andlar   datum: 13. 4. 2022.