Kako smo obilježili Mjesec hrvatske knjige?

Jednostavno rečeno, kreativnim radionicama čiji uradci još uvijek krase ostakljene police školskoga hodnika.

Među njima su:

Radovi pristigli na natječaj za najbolju ilustraciju naslovnice lektirnog djela

(»Išaraj lektiru«).

»Pjesnički kozmos« kojim smo u Mjesecu hrvatske knjige obilježili i Međunarodnu godinu astronomije. Pohvala učenicima 1.a razreda koji su prikupili stihove kozmološke tematike i Bruni Božiću (2.a) koji je knjižničarki pomogao pri njihovu izlaganju.

Izložba skripta »Kvantitativna kemijska analiza« (iz 1961.god.) i »Kvalitativna kemijska analiza« (iz 1962.god.) Petrinjke Vjere Marjanović-Krajovan – prve žene koja je doktorirala na Tehničkom fakultetu u Zagrebu (1928.god.) i koja je navedenim skriptama, koristeći ih u predavanjima iz analitičke kemije, pridonijela razvitku i modernizaciji nastave analitičke kemije u Hrvatskoj.

Završetak Mjeseca hrvatske knjige obilježili smo organiziranim odlaskom na Interliber (i upalom mišića koju smo dobili noseći knjige :D).

objavio: Danijela Mesar   datum: 19. 11. 2009.