Programi

OPĆA GIMNAZIJA

Gimnazijsko srednjoškolsko obrazovanje najstariji je poznati oblik sustavnog školovanja mladih. Stoljetna tradicija i prijenos stečenih znanja i vještina stvorila su najugledniji oblik usvajanja znanja, priznat svugdje u svijetu. Vodeći se za tim principima Gimnazija Petrinja nudi takav usavršen program učenja koji ima pridonijeti boljem snalaženju učenika u sustavu kasnijeg visokoškolskog obrazovanja. Tako osim naglaska na svim klasičnim grupama predmeta i stjecanja vrlo širokih spoznaja o općoj kulturi čiji su naši đaci direktan izdanak, Gimnazija Petrinja kod učenika stvara individualne preduvjete za sve oblike ljudskih intelektualnih radinosti. S takvim iskustvima srednjoškolskim učenicima se lakše nositi s problemima i izazovima u visokoškolskom sustavu. Obzirom na činjenicu da je danas pred Hrvatskom najveći obrazovni izazov, u smislu deficitarnih zanimanja, poput inženjera u svim gospodarskim granama ili liječnika, četiri godine gimnazijskog obrazovanja u Petrinji predstavlja samo Vaše ulaganje za budućnost.

Nakon završenog školovanja učenici gimnazije polažu državnu maturu.

Priloženi dokumenti:
gimnazija.pdf (1.35 MB)

objavio: Dragana Jurčević-Vukšić   datum: 10. 6. 2010.